top of page

Řemeslný pivovar Křikloun, poctivá ruční práce, která je poznat na kvalitě a chuti piva. 

KŘIKLOUNŮV PŘÍBĚH

Krikloun-web-600x1200_edited.jpg

Jsem nadšenec, kterého vždy zajímala výroba piva, vína či výroba slivovice i jiné kvalitní pálenky. 
Znak pivovaru KŘIKLOUN vznikl za pomoci mých přátel, kteří mě především znají jako energického muzikanta se silným hlasem. Pokud se Vám líbí spojení dobrého řemeslného piva s lidovou autentickou hudbou, tak Vám můžeme k našemu pivu i zahrát :)


První piva jsem vařil s přáteli v malém hrnci jako domovarník. Další zkušenosti jsem si doplňoval v praxi různých minipivovarů, kde jsem uvařil i svá první piva k prodeji. Dne 17.2.2017 se mi podařilo dokončit vlastní domácí pivovar Křikloun v Hodoníně a konečně vařím ve svém.


Při myšlence vyrobit své první pivo jsem inklinoval k chuti, která by byla natolik harmonická a příjemná, že by se dalo pivo pít celý večer, a tak vznikl KŘIKLOUN Special ALE 13°. Přesto, že se jedná o pivo typu Ale, tedy svrchní kvašení, podařilo se citlivým chmelením vyvarovat přílišnému převonění piva a tím docílit, že slady v tomto případě příjemně převažují nad chmely a tvoří onu harmonii s lehce doznívající hořčinkou s vůní a chutí jemného ovoce. Úmyslně jsem na počátku nezačal s vařením již existujících receptů piv, abych jimi nebyl ovlivněn. Tím vzniklo pivo naprosto jedinečné, které budete obtížně zařazovat do nějaké škatulky či srovnávat s předchozími zkušenostmi :-)

Přeji Vám příjemný zážitek z chutí piva KŘIKLOUNA a NA ZDRAVÍ!

Karel Zykmund

Poděkování:

Bez těchto kontaktů bych dnes pivo asi nevařil a vděčím jim za podporu…

Milan a Vojtěch Herkovi z Hodonína – technická podpora aj.

Danka Levková a Jiří Fiala MINIPIVOVAR NA VYHLÍDCE

Aleš Přinosil sladovna Záhlinice

Dušan Táborský mentor, kamarád a zkušený sládek

Logo pivovaru Křikloun
bottom of page